Sıkça Sorulan Sorular

+ Yazılımı satın aldım kurulumu ne zaman tamamlanır?

Yazılım satın alma işleminizin ardından ödeme onayınız ile birlikte kurulum işlemi süreci başlamaktadır. Kurulum işlemleriniz 1(Bir) iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

+ Kendi sunucumuzda barındırabilir miyiz?

Evet, kendi sunucunuzda Yıllık kira bedeli ödemeden ömür boyu lisanslı olarak kullanabilirsiniz.

+ Lisanslama nasıl yapılmaktadır?

Lisans işlemi tek bir domain için yapılmaktadır. Yazılım, satın alınan domain dısında kullanılamaz veya domain değişikliği yapılamaz.

+ Yazılımınızın yıllık kira bedeli bulunmakta mıdır?

Yıllık kira/lisans bedeli bulunmamaktadır. Satın aldıgınız yazılım, domain adresinize lisanslanacak ve sunucunuzda herhangi ek bir ödeme yapmadan sınırsız olarak kullanabileceksiniz.

+ Yazılımı kendi sunucumda kullanabilmem için neler gereklidir?

Yazılımımızın Linux tabanlı bir sunucuda kullanılmasını tavsiye etmekteyiz. Windows tabanlı sunucularda yazılımın işleyişi için gerekli optimizasyonların sunucu yöneticisi tarafından ekstra uygulanması gerekebilecektir. Yazılımı aşağıdaki özellikleri sunan herhangi bir sunucuya kurabilirsiniz. Bu bileşenler, Türkiye'de hizmet veren sunucu firmalarının tamamına yakınında hazır kurulu olarak gelir.

- PHP v5.3 ve üzeri
- Ioncube v4.4 ve üzeri
- CURL
- MySQL
- GD Library v2 (+TTF Support)
- SOAP Ext.

+ Yazılımı satın aldım teknik destek alabilir miyim?

Teknik ekibimizden dilediğiniz zaman e-posta ve ticket sistemi ile destek alabilirsiniz. Teknik destek ekibimiz size ihtiyacınız olan konularda yardımcı olmaya çalışacaktır.
Tüm destek talepleriniz ortalama 1 iş günü içerisinde en geç 2 iş günü içerisinde yanıtlanmaktadır. Telefon ile destek verilememektedir.

+ Güncellemelerden ne şekilde faydalanabilirim?

Aldığınız ana sürüm boyunca güncel ara sürüm dosyalarını (ör v3.x için tüm v3 ara sürüm güncellemeleri) ücretsiz olarak alabilirsiniz. Yeni ana sürüm yayınlandıgında (ör:v4.x) dilerseniz %50 indirimle yeni sürüme geçiş yapabilirsiniz.

Farklı sebebplerden dolayı sistemin yeniden kurulumu veya sürüm güncelleme işlemleri kullanıcılarımız tarafından kendilerine ücretsiz gönderilen yazılım dosyaları ile yapılmaktadır. Bu hizmeti opsiyonel olarak tarafımızdan talep edebilirsiniz. Yeni kurulum veya Güncelleme hizmet ücreti 100TL+Kdv olarak faturalandırılmaktadır.

* Sadece ilk kurulum hizmeti ücretsiz olarak tarafımızdan verilmektedir.